Homeİstanbul İçi Parsiyel Dağıtım

Taşımacılık hizmetleri kendi arasında birkaç bölüme ayrılır. Örneğin komple ya da parsiyel olarak taşıma gerçekleşir. Komplenin tam tersi olarak parça taşımacılığına parsiyel adı verilir. Ve de İstanbul içi parsiyel dağıtım eşliğinde hizmet verilir. Pek çok avantaja sahip olan parsiyel taşımacılık sayesinde:

 • Başta bütçeden tasarruf etmeniz sağlanır.
 • Aynı güzergah üzerinden müşterilerin yükleri nakliye edilir
 • Lojistik için uygun araçlar belirlenir ve harekete geçilir.

Parça eşyalar için tek bir araç kiralamak maliyetli olabilir. Bunun yerine ayrı güzergah dikkate alınır ve tek bir araçtan parça eşyaların dağıtımına geçilir. Bu durum müşterilerin daha ekonomik şekilde nakliyeden faydalanmalarını sağlar. Bütçeden tasarruf için de sık sık parsiyel taşımacılık göz önünde bulundurulur.

Parsiyel Taşımacılık Türleri Nelerdir?

İstanbul içi parsiyel dağıtım için birkaç tür göz önünde bulundurulur. Başta karayolu olmak üzere deniz ile demir yolları üzerinden de harekete geçilir. Şehir içi için en uygun kara yolu olarak karşımıza çıkmakta. Tüm bu türler için:

-Yollar: Kara, hava ya da deniz yollarına ilişkin güzergah belirlenir. Ve de yollara uygun olan nakliye araçları temin edilir. Teslimat öncesinde planlamaya geçilir. Planlar yapılır, müşterinin bilgi sahibi olması sağlanır. Bu şekilde yola çıkılar ve parça eşyaların dağılımı gerçekleşir.

-Araçlar: Parça eşyaların hesaplanması halinde araç tercih edilir. Yüke ve ebatlara göre kamyon kullanılabilir. Haricinde kamyonet ve tır eşliğinde nakliyenin gerçekleşmesi sağlanır. Araç tercihleri için başta yollar ve eşyaların nitelikleri dikkate alınır.

Parsiyel Eşya Nasıl Hesaplanır?

Parsiyel lojistik alanında hizmet almak isteyen müşterilerimiz çağrı merkezimiz ile iletişime geçmelidir. Bu yolla bilgi sahibi olmanız sağlanır. Örneğin parça eşyalar hakkında bilgi vermeniz ve fiyat almanız mümkün olacaktır. Gerek hizmetlere gerekse ücretlere karşılık başta parça hesaplamalarına yer verilir. İstanbul içi parsiyel dağıtım için:

 • Araç tercihi için parçaların metreküpleri dikkate alınır.
 • Parça ebatlarından ziyade ağırlıkları da hesaplamaya dahil edilir.
 • Son olarak lademetre hesap ölçütleri devreye girer.

Tüm bu esaslara dayalı olarak hesaplamanın gerçekleşmesi uzun sürmez. M3 hesaplamaları ile beraber araç temin edilir ve yükleme gerçekleşir. Parçaların ağırlığına göre liftli araçlardan da teslimata yer verilebilir. Çünkü bazı parçaların nakliyesi için insan gücü yetersiz kalabilir. Bu gibi durumlarda liftli araçlardan ve transpalet yük taşımacılığından faydalanılır.

Parsiyel Dağıtımı Nasıl Gerçekleşir?

İstanbul içi parsiyel dağıtımı adına birkaç durum göz önünde bulundurulur. Mesela öncelikle kara yolları üzerinden güzergah belirlenir. Dağıtımın gerçekleşeceği adreslere göre bir plan hazırlanır. Bu plana uygun bir şekilde harekete geçilir. Dağıtım için kaç adet paletin olduğu ve mal cinsi dikkate alınır. Aynı zamanda tonaj ile ölçülere göre araç temin edilir.

İstifleme şekline de karar verilir. Dağıtım için depolama son derece önemli. Malların cinsine göre özel depolama alanlarına yer verilir. Böylece malların hasar görmemesi ve titizlikle saklanmasına özen gösterilir. Beraberinde dağıtılacak olan merkezler için harekete geçilir ve parsiyel nakliyat gerçekleşir.

Parsiyel Dağıtımda Sigorta Var Mı?

İstanbul için parsiyel dağıtım için sigorta güvenliğimiz mevcut durumda. Yani parça eşyaların hasar görmemesi adına elimizden geleni yapıyoruz. Olası hasarlara karşılık ise sigorta ödemesine başvurulmakta. Temelde ekspertiz raporları üzerinden harekete geçilir. Bu yolla parçaların incelenmesi ve hasarların belirlenmesi sağlanır. Sigorta için:

 • Taşıma faaliyetlerinden önce anlaşma sağlanır.
 • Anlaşma şartları içerisinde sigorta da yerini almıştır.
 • Olası hasarların ödenmesine karşılık sigorta devreye girer.

Yani konuyla alakalı olarak önceden bilgi sahibi olmanız sağlanır. Arkasından nakliye gerçekleşir ve parça eşyaların denetlenmesi sağlanır. Denetime göre oluşan hasarlar belirlenir. Ve de hasarın niteliğine göre ödemenin yapılmasına özen gösterilir. Kısacası firmamız müşteri merkezli olacak şekilde nakliye hizmetlerine yer vermektedir.

İstanbul Parsiyel Dağıtım Fiyatları

Parsiyel dağıtım hizmetlerimiz için yukarıda da belirttiğimiz gibi çağrı merkezimiz ile iletişime geçmelisiniz. Bu yolla bilgi sahibi olmanız ve anlaşma yapmanız uzun sürmez. Örneğin parça eşyalar denetlenir ve yükleme için gün belirlenir. Tüm bu esaslara bağlı olarak nakliye ücretleri de ifade edilir.

Nakliye ücretlerine etki eden birkaç faktör mevcut durumda. Mesela parça eşyaların nitelikleri dikkate alınır. Örneğin ebatları, ağırlıkları ya da mal cinsi üzerinden tespite geçilir. Tüm bu esaslara göre araçlar belirlenir ve yükleme gerçekleşir. Yani araçlardan güzergaha kadar tüm faktörler ele alınır ve net bir fiyata karar verilir.

Parsiyel Dağıtım Aşamaları Nelerdir?

İlk aşamanın randevu olduğu açık durumda. Danışmanlarımız ile iletişime geçerek tüm nakliye aşamalarını öğrenmeniz mümkün olacaktır. Bu yolla anlaşma sağlanır ve rezervasyon aşamasına geçilir. Yani araçların durumuna ve size uygun tarihlere göre rezervasyon gerçekleşir. Böylece:

 • Belirtilen tarih içerisinde parça eşya nakliyesi gerçekleşir.
 • Nakliyeye uygun bir şekilde planlamala tamamlanır ve harekete geçilir.
 • Yüklenen eşyaların depolanmasına özen gösterilir.

Son aşama ise sevkiyattır. Dağıtım için her müşteriden adres temin edilir. Nitekim parsiyel taşımacılıkta birkaç müşterinin parça eşyaları taşınır. Buna göre hepsinin adresleri sevkiyatı gerçekleşir. Sigorta güvencesi altında tüm eşyalar nakliye edilir. Özel araçların temin edilmesi de parça eşyaların hasar görmemesine etki eder. Örneğin yukarıda da belirttiğimiz gibi liftli araçlardan yola çıkılabilir.

İstanbul İçi Parsiyel Taşıma Araçları

Şehir için parsiyel taşıma faaliyetleri kara yolu üzerinden sürdürülür. Ve de kara yoluna uygun olan araçlar temin edilir. Araçların belirlenme aşamasında parsiyel yükler dikkate alınır. Mesela ölçütleri ve ağırlıklarına göre en uygun aracın temin edilmesine özen gösterilir. Bunun için:

 • Kamyon
 • Kamyonet
 • Tır

Tüm araçlarımızın periyodik olacak şekilde bakımı gerçekleşir ve kontrolleri sağlanır. Yani taşıma sırasında araçtan kaynaklı herhangi bir sorunun yaşanması mümkün olmaz. Aksine kaliteli ve güvenli bir şekilde nakliyenin gerçekleşmesine özen göstermekteyiz. Tüm parça eşyalar titizlikler yüklenir ve sevkiyatı gerçekleşir. Bunun için ayrıca sigorta imkanlarımızdan da faydalanmanız sağlanmıştır.

Parsiyel Taşımacılık Avantajları Nelerdir?

Başta daha ekonomik olduğu için tercih halinde. Çünkü parça yükler için tek bir araca ihtiyaç duyulmaz. Tek araç kiralama işlemleri komple yük taşımacılığı için göz önünde bulundurulur. Ancak parsiyelde sadece parçalara yer verildiği için birkaç müşterinin eşyası tek araçta temin edilir. Böylece:

-Bütçe: Tek araç için ekstra bir ücret talep edilmez. Diğer müşteriler ile ortak bir şekilde parça nakliyesine yer verilir. Bu sayede bütçe bölünür ve herkes payına düşen ödemeyi yapar. Komple yük taşımacılığına nazaran daha makul fiyatlardan nakliyenin gerçekleşmesi sağlanır.

-Zaman: Bir diğer avantajın ise zaman olduğu açık durumda. Vakit kaybetmeden yük alan araçlara parça eşyalar eklenir. Ve de yola çıkması sağlanır. Hali hazırda parça eşyaları alan araçlar kısa sürede yola çıkar. Böylece belirtilen adrese parça eşyanın sevkiyatı gerçekleşir.

İstanbul İçi Parsiyel Taşıma İletişim

Çağrı merkezimiz ile haftanın 7 günü 24 saat boyunca iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz. Parça eşya dağıtımı için ele alınan birkaç faktör mevcut. Mesela yükün tahmini ağırlığı, ebatları ve fiziksel nitelikleri merak edilir. Bu bilgiler eşliğinde teklif almanız sağlanır. Aynı zamanda ürün cinsi de depolama açısından önemlidir. Nakliyat için süre belirtmeniz gerekir. Tüm bu faktörler hakkında bilgi sahibi olan danışmanlarımız, teklif verir ve hizmet almanızı sağlar.

Hakkımızda

ACARSOY NAKLİYAT TAŞIMACILIK
Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...
Her gün bizim için yeni bir gün ve her yerdeki müşterilerimizi memnun etmek için çalışıyoruz.
Liftli Taşımacılık Nakliye Araç Kamyon

Bize Ulaşın

0 (532) 477 8859

Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...

E-Bülten Kayıt

Call Now Button