GenelFrigolu Taşıma Zorunluluğu

Donuk ve soğuk ürünlerin karayoluyla taşınması mümkündür. Ancak bunu sağlayacak olan araçlarda bazı özel sistemlerin olması gerekir. Çünkü taşınacak olacak gıdalar dondurulmuş olduğundan, nakil işlemleri esnasında bozulmalar meydana gelebilir. Frigolu taşıma zorunluluğu bu noktada ortaya çıkar. Teknolojinin gelmiş olduğu son yer olarak tanımlanan bu sisteme sahip kamyonlar sayesinde, ürünlerinizi bozulmadan taşıyarak, gideceği yere teslim ediyoruz.

Frigolu Taşıtların Özellikleri Nelerdir?

Frigolu taşıma zorunluluğu olan ürünler, buna uygun olan araçlarla taşınırlar. Hem şehir içinde hem de şehir dışında tercih edilebilir. Araçların kasa ya da kapalı olarak bilinen bölümünde bir klima sistemi vardır. Başarılı bir biçimde monte edilmiştir. Aracın çalıştırılmasından bağımsız olarak devreye girer. Yani kontak kapalı olduğunda bile işlevini yerine getirir. Bu alan özel maddeyle kaplanmıştır. Hiçbir şekilde ısı alışverişine izin vermez. Bunun yanı sıra izolasyonu kusursuzdur. En dikkat çeken yönü ise kasa kısmında hem eksi hem de artı derecelere çıkılmasını sağlamasıdır. Yani çift şekilde hizmet verir ve bu yönüyle çok işlevseldir.

Frigolu Taşımacılık Nasıl Avantajlar Sunar?

  • Frigolu taşımacılık, ürünlerin özelliklerinin korunması için bir zorunluluktur. Kolay bozulabilecek, son kullanma tarihi çok uzun olmayan, hassas yapısıyla öne çıkan her türlü gıda maddesi bu sistem sayesinde taşınır.
  • İlk günkü özelliği muhafaza edilir.
  • Araçların mevcut sistemi çok özel olduğundan, arıza ve benzeri durumlar ortaya çıkmaz.
  • Soğuk zincir olarak bilinen değerler muhafaza edilir.

Frigolu Taşımacılık Ücretleri Nasıl?

Frigolu taşıma zorunluluğu, ürünlerin besin değerlerinin korunması içindir. Ücretler her taşımacılık işlemi için aynı değildir. Şehir dışı ya da şehir dışı bir nakliyat, fiyatı belirleme noktasında önemlidir. Yani kat edilecek kilometreye göre hesaplama yapılır. Ayrıca ürünün ağırlığı, miktarı göz önünde bulundurulur. Kamyon türü, parsiyel ya da komple taşımacılık olup olmayacağı hesaplanarak, fiyat belirlenir.

Frigolu Taşıtlarda Hangi Gıda Maddeleri Taşınır?

  • Ülkemizde frigolu taşımacılık ürünleri denildiği zaman ilk sırada standart adıyla bilinen gıda maddeleri gelir. Yani +18 ve derecede taşınabilecek olan ürünlerdir. Bunların temel özelliği ise paketli şekilde üretilmesidir.
  • Bazı gıda maddelerinin gereksinimi daha farklı ısılardır. Eski yani sıfırın altındaki derecelerde soğutulmuş olan araç kasalarında yolculuk etmesi şarttır. Örneğin dondurulmuş bir et için eksi 18 ya da eksi 26 derecelik bir ısıya ihtiyaç vardır. Dondurma da, yine bu özelliklere sahip ortamda bulunmalı ve gideceği yere yollanmalıdır. Burada frigolu araçların önemi bir kez daha anlaşılır.
  • Serin ürünlerde derece biraz yüksek olmalıdır. 18 ya da 15 derecelik artı değerde ürün taşımacılığı yapılır. Her türlü çikolata için uygun olan şartlar budur. Yumurta ya da un kullanılarak elde edilmiş değişik gıdalar, yine bu ortamda taşınıldığı zaman, hiçbir şekilde bozulma emaresi göstermez.
  • Frigolu taşımacılık soğuk ürünleri de kapsar. Sebzeler, kırmızı et, meyveler, beyaz et olarak bilinen tavuk taşımacığında +4 ısı minimum ihtiyaç duyulan derecedir. +8, yine gıdanın türüne göre tercih edilir.

Taşıma Hizmetleri İçin Bizimle İletişime Geçin

Frigolu taşıma zorunluluğu, ürünlerin paketlenmesinden sonraki değerlerini koruması için son derece önemlidir. Gerek şehir için gerekse başka bir kente bozulabilecek bir ürünü yollamak istiyorsanız bizimle hemen iletişim kurabilir ve hizmet alabilirsiniz. Son model kamyonlarımızın kasaları, tüm gıda maddeleri için uygundur. Taşınacak olan içeriğe göre gerekli ayarlamalar yapılır. Kapı ya da kasa açılması sırasında ortaya çıkacak tüm ısı değişimleri göz önünde bulundurulur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hakkımızda

ACARSOY NAKLİYAT TAŞIMACILIK
Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...
Her gün bizim için yeni bir gün ve her yerdeki müşterilerimizi memnun etmek için çalışıyoruz.
Liftli Taşımacılık Nakliye Araç Kamyon

Bize Ulaşın

0 (532) 477 8859

Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...

E-Bülten Kayıt

Call Now Button