GenelFrigolu Taşıma Ücretleri

Frigolu taşıma, bozulma ihtimali olan her zaman belli bir ısıda muhafaza edilmesi gereken gıdaların nakledilmesi için uygun ortamın oluşturulması demektir. Bundan dolayı eşya taşımacılığından çok kesin sınırlarla ayrılır. İlaçtan dondurmaya, sebze ve meyveden ete kadar farklı birçok ürün, bu şekilde gideceği yere teslim edilir. Frigolu taşıma ücretleri ise değişiklik gösterir.

Frigolu Taşıtların Nasıl Özellikleri Var?

Frigolu taşımacılık, çok farklı bir nakliyat türüdür. Sıradan ya da klasik eşyaların taşınması sırasında kamyon kasasındaki ısının çok büyük bir önemi yoktur. Çünkü ürünler her ortamda nakledilebilir ve bozulmaz. Ancak gıda maddelerinde durum değiştiği için özel araçlar gündeme gelir. Firmamız, bu tip taşıtlarla bozulabilecek gıda maddelerinin nakliye işlemlerini yerine getirir.

Taşıtların büyüklüğü aynı değildir. Tır olarak tabir edilen çok büyük ürünleri alabilecek kapasiteye sahip araçlar filomuzda yer alır. Kamyon ve kamyonet gibi daha küçük hacmiyle beklentileri karşılayan taşıtlar da mevcuttur. Böylelikle ihtiyaca göre bir seçim yapılır.

Araçlarımızın içinde özel bir klima sistemi vardır. Son teknoloji ürünüdür. Aynı zamanda gerekli olan izolasyon da sağlandığından iki temel kriteri karşılar. Gıda maddesinin hangi özelliklerine bakılarak, gerekli ayarlamalar yapılır. Yüklemeden hemen önce ısı derecesi ayarlandıktan sonra ortam oluşturulur. Dışarıdan hava, kapı açılmadığı müddetçe içeriye girmez ve böylelikle gıda maddesine özel bir şekilde kasa ısısı belli bir seviyede tutulur. Böylelikle ürünlerin bozulmasının önüne geçilir.

Frigolu Taşımacılık Ürünleri Nelerdir?

Frigolu taşımacılık ürünleri şunlardır;

  • Frigolu taşımacılık sırasında ihtiyaç duyulan en düşük sıcaklık eksi 26 olarak, standart bir biçimde belirlenmiştir. Bu derece eksi 18’e kadar çıkabilir. Bu aralıkta nakliyesi yapılacak olan gıda maddelerinin içinde dondurma, dondurulmuş özelliğe sahip et ürünleri, sebzeler yer alır. Bu ortam, kamyonlarımızın üstün özelliği sayesinde çok kısa süre içerisinde sağlanır.
  • Standart ürünlerin taşınması sırasında kamyon arkasındaki ısı derecesinin en az 18 derece olması gerekir. Bu tip özelliğe sahip tüm gıda maddeleri, taşımacılık sözlüğünde standart adıyla bilinir. Dayanıklı ürünlerden oluşur. Paketli olmaları en dikkat çeken özellikleridir.
  • Serin ürünlerde şartlar değişir. Yumurta, un kullanılarak üretilmiş olan tüm yiyecekler ve çikolata +15 veya + 18 gibi derecelerde taşınmak zorundadır. Bunlara mutlaka dikkat edilmesi gerekir.
  • Şehirler arası taşımacılıkta beyaz ya da kırmızı etin nakliyesinde dereceler iki farklı şekildedir. +4 ve + 8 olmak üzere ikiye ayrılır. Bu ısı derecelerinin dışına çıkılmaz.

Frigolu Taşımacılık Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Frigolu taşıma ücretleri şu kriterler üzerinden belirlenir;

  • Gıda maddesinin türü çok önemlidir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz farklı kategorilerdeki ürünlerin her biri farklı bir ısı derecesi ister. Buna göre fiyatlar değişebilir.
  • Frigolu taşımacılık işlemlerinde ürünün miktarı da en temel parametrelerin başında geliyor. Çünkü birkaç ton ile daha az veya daha çok miktarın hizmet bedeli hiçbir zaman aynı değildir. Ürünlerin ağırlığına, kapsadığı alana ve hacmine göre kamyon seçimi yapılır. Küçük ya da büyük kamyonlarla nakliyat gerçekleştirilir. Fiyat da belirlenmiş olur.
  • Taşıma ücretleri hesaplanırken, teslim adresi göz önünde bulundurulur. Şehir içi nakliyat doğal olarak biraz daha ucuzdur. Ancak şehir dışı taşımacılık işlemlerinde ücret, kilometreye göre değişir.

Tüm bunların ardından frigolu taşıma ücretleri hesaplanır ve size sürecin daha en başında sunulur.

Taşıma Ücretlerimiz Oldukça Uygun

Frigolu taşıma ücretleri konusunda piyasanın en uygun işletmelerinden birisiyiz. Filomuzda bulunan, tüm gıda türlerinin muhafaza edilmesinde

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hakkımızda

ACARSOY NAKLİYAT TAŞIMACILIK
Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...
Her gün bizim için yeni bir gün ve her yerdeki müşterilerimizi memnun etmek için çalışıyoruz.
Liftli Taşımacılık Nakliye Araç Kamyon

Bize Ulaşın

0 (532) 477 8859

Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...

E-Bülten Kayıt

Call Now Button