GenelFrigolu Taşıma Nasıl Yapılır?

Donmuş ürünlerin taşınması, satış noktasına götürülmesi özel birtakım işlemlerin uygulanmasıyla mümkündür. Bunun için kullanılacak olan kamyonların sahip olduğu sistemler sayesinde, bozulmanın önüne geçilir. Bunlara frigolu sistemler adı verilir. Frigo taşımanın ayrıntıları önemlidir.

Frigolu Taşıma Nedir?

Frigolu taşıma, belli bir ısıda muhafaza edilmesi şart olan ürünlerin, kamyon ve bu işleme uygun olan araçlarla taşınması anlamına gelir. Özel bir tertibata sahip olan araçlar sayesinde, gıdaların yolculuk süresince bozulması, zarar görmesi engellenmiş olur. Şehir dışı ve şehir için her yere gidebilecek kapasitedeki araçlar sayesinde, ürünlerinizi yollayabilirsiniz.

Frigolu Taşıma Nasıl Gerçekleştirilir?

Frigolu taşımacılık konusunda belli aşamalar vardır;

  • İlk etapta ürün miktarına bakılır. Az ya da çok olup olmamasına göre bir yol haritası çıkarılır. Buna uygun kamyonun seçiminin gerçekleştirilmesi önemlidir. Değişik kapasitelerdeki araçlarımız mevcuttur. İhtiyaçları karşılama noktasında sorunsuzdur.
  • Ürünlerin yüklenmesi, gelişmiş olan teknikler sayesinde kolaylıkla tamamlanır. Araçların arka kısmında yer alan liftli bölüm, bu konuda çok büyük bir avantaj sağlar. Çünkü hareket ettirilmesi mümkündür. Vinç yardımına ihtiyaç duyulmaz. Tüm gıda maddeleri, paletlerle buraya koyulur. Hemen ardından bunlar kaldırılır ve insan gücü kullanılmadan kamyon içerisine yerleştirilir.
  • Frigolu taşıma işlemleri, ürünün türüne göre gerçekleştirilecek olan birtakım ayarlamalarının yapılmasını zorunlu kılar.
  • Çünkü her gıda maddesinin dayanıklılık süresi farklıdır.
  • Sınıflandırma ise dereceye göredir.

Frigolu Taşıma Ürünlerinin Dereceleri Nasıldır?

İstanbul frigolu taşıma firması olarak piyasada standart şekilde kabul edilmiş ısı derecelerine göre işlemleri yerine getirmekteyiz. Bunlar şöyledir;

  • Dondurulmuş ürünler taşımacılığı çok büyük bir dikkatin yanı sıra gerekli ısının sağlanmasını ister. Eksi 18 ile eksi 26 arasında bir ısı şarttır. Kamyonun kasasında bu ortam oluşturulduğu zaman ürünün bozulma ihtimali hiçbir şekilde yoktur. Buna örnek verecek olursak dondurma en bilinenidir. Bu ısı derecelerinde taşınması şarttır. Ayrıca her çeşit dondurulmuş olan meyveler, sebzeler ve et ürünlerini de saymak gerekiyor.
  • Soğuk ürün taşımacılığı ise daha farklı gıda türlerini içerir. Beyaz et, gerekli ortamda taşınıldığı zaman bozulmaz. Kırmızı et ve meyve ile sebze de dahildir. Artık 4 gibi minimum sıcaklık ister. +8 ise en üst sınırdır.
  • Serin ürünlerin taşımacılığında daha değişik dereceler vardır. Artı 15’ten başlamak üzere artı 18’e kadar çıkar. Undan yapılmış ürünler, çikolata ya da yumurta bunun en güzel örneğidir.
  • Frigolu taşımacılıkta en hafif şartlar ise standart ürünler için geçerlidir. Yani +18 derecelik bir ısıda bile taşınması mümkündür.

Frigolu Taşımacılık Ücretleri Nasıl?

İstanbul frigolu taşımacılık fiyatları, ürün adedine göre değişir. Bazı gıda maddeleri yarım kasa kadar olduğu zaman, meblağ farklı olur. Aynı zamanda ürünün cinsi önemlidir. Çünkü buna göre aracın içindeki soğutucu sistemin performansı arttırılmak zorundadır. Firma olarak belirlemiş olduğumuz hizmetin bedeli bütçenizi sarsmayacak kadar düşüktür. Böylelikle cebinizden yüksek meblağlar çıkmadan, ürünlerinizin taşınmasını sağlayabilirsiniz.

Frigolu Taşıma Bizim İşimiz

Frigolu taşıma işlemlerini, sektör içinde en iyi yapan işletmelerin başında geliyoruz. Hem personelimiz hem de filomuz bu konuda engin bir deneyime sahip. Şirketimizin geniş bir araç filosu var. Bunların tümünde sadece frigo değil, aynı zamanda asansör sistemi de mevcut. Böylelikle ürünlerin hem taşınması ve yüklenmesi, hem de belli ısı derecelerinde muhafaza edilmesi çok kolay. Her türlü gıdayı, sorunsuz ve gerekli ortamları sağlayarak taşıyoruz. Hizmetten faydalanmak adına bizi arayın ve fiyat alın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hakkımızda

ACARSOY NAKLİYAT TAŞIMACILIK
Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...
Her gün bizim için yeni bir gün ve her yerdeki müşterilerimizi memnun etmek için çalışıyoruz.
Liftli Taşımacılık Nakliye Araç Kamyon

Bize Ulaşın

0 (532) 477 8859

Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...

E-Bülten Kayıt

Call Now Button