HomeFrigolu Araç Kiralama

Frigo araçları farklı ebatlardan ve ısı ayarlamalarında temin edilir. Bu aşamada hangi ürünün taşınacağı dikkate alınır. Bir de ürün ebatları ile sayısı göz önünde bulundurulur. Tüm bu faktörlere bağlı olarak frigolu araç kiralama için harekete geçmeniz daha doğru olacaktır. Araçlar eşliğinde çoğu malzemenin hasar görmeden taşınması sağlanır. Örneğin:

 • İlaç taşımacılığı ile öne çıkmıştır.
 • Dondurulmuş gıdaların nakliyesi için temin edilir.
 • Oda sıcaklığına uygun olan gıdalar da bu yolla taşınır.

Kısacası soğuk – sıcak dengelerine göre hasar görmeyen ürünler temin edilir. Ürüne göre araçlar hazırlanır ve nakliyeye uygun hale getirilir. Örneğin kamyon ya da tır tercih edilir. Kiralama şartları önceden ifade edilir ve anlaşma sağlanır. Doğru bir planlama neticesinde frigolu taşımacılık için harekete geçmeniz önemlidir.

Frigolu Araç Kiralayan Firmalar

Frigolu araç kiralama hem bireysel hem de kurumsal hizmetler dahilinde. Tercihe bağlı olarak hazırlanan araçlardan her türlü malzemenin taşınması sağlanır. Bunun için nem, ısı ve basınç dengeleri ayarlanır. Yani araçlardan kaynaklı olarak ürünlerde herhangi bir hasarın oluşması mümkün olmaz. Bu yolla:

-Kurumsal: Gıda üreticileri araç kiralamak için başvuruda bulunuyor. Distribütörler de yine ellerine bulunan gıdaların taşınması adına araçları dikkate alır. Toptancılar ile yerel perakendeciler de arkasından geliyor. Kurumsal hizmetler için tırlar ve kamyonlar hazır hale getiriliyor.

-Bireysel: Kurumların haricinde bireysel taşımacılık hizmetlerimiz de mevcut. Yine taşınacak olan ürüne göre araçların hazırlanması ve temin edilmesi sağlanır. Müşterilerimiz bunun için ürün özelliklerini ifade eder. Bir de kiralama süresi dikkate alınır ve araç temin edilir.

Standart Frigolu Araç Kiralama

Frigolu nakliye birkaç türden ele alınır. Mesela bunlardan bir tanesi ‘standart frigo’ olarak karşımıza çıkmakta. Yani +18 derece ve üstü gıdalar için temin edilir. Yani araçlar bu ısı ayarlamalarına göre temin edilir. Sonuç olarak bu ısı ayarına uygun olan ürünlerin taşınması için harekete geçilir. Örnek vermek gerekirse:

 • Kahvaltılık gevrek taşımacılığı için tercih edilir.
 • Ekmek grupları ve cipsler adına dikkate alınır.
 • Bisküvi gibi paketlenmiş olan ürünlerde kullanılır.

Isı hassasiyeti araçlar için önemlidir. Çünkü bu yolla hem bakımı yapılır hem de ayarlama sağlanır. Hazır hale gelen araçlar nakliye için harekete geçer. Başta ürünlerin güvenli bir şekilde araca yüklenmesine özen gösterilir. Sabit hale getirilen ürünler ile yola çıkılır. Üstelik hem şehir içi hem de şehir dışı olarak taşımanın gerçekleşmesi esas alınır. Bu konuda herhangi bir sınırlamamız mevcut değil.

Serin Frigolu Araç Kiralama

Standart olan frigolu araç kiralama haricinde serin olan da tercih edilebilir. Yine taşınacak olan ürünün hassasiyetine göre araç temin edilir. Bu sefer farklı derecelere yer verilir. Serin kategorisinde +15 ile +18 dereceleri mevcut. Ve de bu derecelere uygun olan gıdaların taşınması için araçların hazırlanması sağlanır.

Örnek vermek gerekirse yumurta formunun bozulmaması adına bu dereceler önemlidir. Ve de yumurta türevleri için göz önünde bulundurulur. Devamında unlu mamüller de geliyor. Hatta çikolata ve ürünlerinin taşınması için temin edilir. Frigolu araçlar ürüne göre ayarlanır ve nakliyede boy gösterir.

Soğuk Frigolu Araç Kiralama

Frigolu araç kiralama için bir diğer alternatif ‘soğuk’ şeklinde. Adı üstünde soğuk bir şekilde saklanması ve nakliye edilmesi sağlanır. Gıdaların ısı hassasiyeti dikkate alınır ve araçların hazırlanması desteklenir. Bu sefer +4 ile +8 ısı derecelerine yer verilir. Derecelerin ayarlanması halinde gıdaların araca yüklenmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Mesela:

 • Beyaz et ile et ürünlerinin taşınması için tercih edilir.
 • Yine et gibi süt ve süt ürünleri adına kiralanır.
 • Sebze ile meyve taşımacılığı için de bu ayarlamalara yer verilir.

Sıcaklık gruplarına göre tüm ürünler ayrılmıştır. Ve bu ayrım üzerinden araçların hazırlanmasına dikkat edilir. Aynı zamanda taşınacak olan ürünün adedi ve hacmi dikkate alınır. Yine bu duruma bağlı olarak ayrı frigolu araçlar hazırlanır. Ayrı fiyatlar dahilinde de kiralama hizmetlerimizden faydalanmanız mümkün olacaktır.

Dondurulmuş Frigolu Araç Kiralama

Frigolu araç kiralama için son olarak ‘freeze’ ya da ‘dondurulmuş’ seçeneğine yer verilmiştir. Bu sefer daha eksi derecelerde temin edilen ürünlerin nakliyesine geçilir. Önce derecelerin -18 ile – 26 arasında değişmesi sağlanır. Nitekim frigolu taşımacılıkta maksimum sınır – 26 şeklindedir.

Ayarlanan ısı dengesine göre nakliyeye geçilir. Mesela et ve deniz ürünlerinin dondurulması mümkün. Ve de formu bozulmadan nakliye edilmesi sağlanır. Bunun gibi hazır yemekler ve dondurma da araçlar eşliğinde nakliye edilir. Tereyağı ve dondurulmuş olan süt ürünleri için de belirtilen derecelerden araçların hazırlanmasına özen gösterilir.

Frigolu Araç Kiralama Fiyatları

Araç kiralama fiyatlarına etki eden birkaç faktörden bahsetmek gerekir. Mesela başta standart, soğuk ya da dondurulmuş şeklinde ayrı ısı derecelerine ve taşımacılık seçeneklerine yer verilir. Bunlar kendi arasında farklı fiyatlardan ele alınır. Haricinde:

 • Taşınacak olan ürünlerin adedine göre araç belirlenir.
 • Ürün hacmi de aracın değişmesine etki eder.
 • Bir de taşıma mesafesi göz önünde bulundurulur.

Kiralama süresi ile beraber hesaplama yapılır. Görüldüğü üzere hesaplamaya dahil edilen birkaç konu bulunuyor. Müşterilerin ilk önce bu durumları belirtmeleri önem arz etmekte. Neticesinde ise net bir fiyat almanız sağlanır. Fiyatı değerlendirmeniz ve kiralama için başvurmanız uzun sürmez. Bunun için 7/24 aktif olan çağrı merkezimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Kurumsal Frigolu Araç Kiralama

Kurumlar taşımacılık hizmetlerimiz adına çağrı merkezimiz ile iletişime geçmekte. Bu yolla teklif almak, araçları değerlendirmek ve hizmetleri incelemek uzun sürmez. Örneğin kurumsal olarak ilaç taşımacılığı mevcut durumda. Son derece titiz bir şekilde ilaç nakliyesine yer vermekteyiz. Bunun için:

-Taşıma Koşulları: Başta ilaçların saklama koşulları dikkate alınır. Buna bağlı olarak araçlar hazırlanır ve kiralamaya uygun hale getirilir. Örneğin genelde oda sıcaklığı üzerinden ayarlama gerçekleşir. Böylece ilaçların nakliye sırasında hasar görmesi engellenir.

-Ürünler: Serum, hap ve şurupların formunda herhangi bir bozulma meydana gelmez. Bu tarz ürünlerin saklama koşulları göz önünde bulundurulur. En doğru şekilde muhafaza edilmesi sağlanır. Ve de bozulma göstermeyecek şekilde nakliyesi gerçekleşir. Örneğin nakliye için gün belirlenir ve her türlü adrese teslimi yapılır.

Frigolu Araçların Özellikleri

Başta araçlarımızın son teknoloji ile donatıldığını belirtmek isteriz. Aynı zamanda düzenli olarak bakımına yer verilir. Bu durum kiralanan araçlardan kaynaklı herhangi bir sorunun yaşanmasını engeller. Tüm önlemler alınmış ve kaliteli taşımacılık faaliyetleri sergilenmiştir. Üstelik son derece makul fiyatlardan kiralama hizmeti alabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi taşınacak olan ürünler, kiralama süresi gibi detaylara göre fiyatlar belirlenir. Arkasından anlaşma sağlanır ve frigolu taşıma devreye girer. Şöyle ki:

 • Kiralanan araçlara ısı ayarlamalarına göre ürün yerleştirilebilir.
 • Ürünleri sabit bir şekilde yerleştirmek son derece önemli.
 • Isı, nem ve basınç ayarlamaları sayesinde ürünlerin hasar görmeleri engellenir.

Belirli bir süre kadar ürünler koruma altına alınır. Yani kiralama süresini dikkate alarak ayarlama gerçekleşir. Bu sayede taşınanan ürünler bozulma göstermez. Herhangi bir hasar görmeden taşıma gerçekleşir. Kısacası bireysel ve kurumsal nakliye hizmetlerimiz, kontrollü bir şekilde sürdürülür.

Hakkımızda

ACARSOY NAKLİYAT TAŞIMACILIK
Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...
Her gün bizim için yeni bir gün ve her yerdeki müşterilerimizi memnun etmek için çalışıyoruz.
Liftli Taşımacılık Nakliye Araç Kamyon

Bize Ulaşın

0 (532) 477 8859

Taşımacılıkta 27 yıllık tecrübe...

E-Bülten Kayıt

Call Now Button